Náměstí čp. 8
Rožmitál pod Třemšínem
262 42
tel.: 318 665 001
Na náměstí v Rožmitále pod Třemšínem se konal v neděli 17. května osmatřicátý ročník Festivalu dechových orchestrů a mažoretek. Vystoupil na něm Universální orchestr ZUŠ J. J. Ryby s mažoretkami, posluchače potěšil Dechový orchestr při ZŠ Švihov, Orchestr DOMIKUS ze ZUŠ Plasy, dále vystoupil Orchestr AMBITO ze ZUŠ Plzeň Sokolovská a zaplněné rožmitálské náměstí poté nadchl svým vystoupením domácí Dechový orchestr mladých ZUŠ Jakuba Jana Ryby s mažoretkami. Ten mimo jiné zahájil při festivalu konaném tradičně v rámci svatojanské pouti oslavy padesátého výročí svého působení. Za ta léta ho vedli skvělí pedagogové rožmitálské základní umělecké školy Karel Šuchman, nedávno zesnulý výborný hudebník Pavel Hrubý, muzikant tělem i duší Josef Janouch a nyní už deset let řídí Dechový orchestr mladých ZUŠ J. J. Ryby kapelník Vlastimil Král. Na letošním FEDOM, který opět výborně moderovala Jana Filinová a který zpestřily svými vystoupeními vynikající mažoretky, se odehrál i jeden okamžik, dokazující soudržnost a kontinuitu celého orchestru. Bývalý kapelník Josef Janouch složil a při festivalu sám dirigoval svoji skladbu nazvanou Jubilejní a v orchestru přitom hrál vnuk Pavla Hrubého Štěpán Fous. Posluchači na rožmitálském náměstí si hezký den s výbornou muzikou skvěle užili.
V rámci svatojanské pouti také zavítali o víkendu do Rožmitálu pod Třemšínem provozovatelé pouťových atrakcí a stánkaři, a tak bylo ve městě hezky živo.
Fotogalerii najdete ZDE.