Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Aktuální stavy toků

29.10.2020 06:00

Aktuální výška:

47 cm

29.10.2020 05:00

Aktuální výška:

42 cm

29.10.2020 04:00

Aktuální výška:

5 cm

29.10.2020 05:50

Aktuální výška:

9 cm

24.7.2018 07:00

Aktuální výška:

2 cm

Aktuální stavy hladiny v okolí
LG Zadní Poříčínormální
LG Strašicenormální
LG Mirošovnormální
LG odtok VD Láznormální
LG Příbram Lnormální

Interaktivní mapa

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Čím dříve listí opadne, tím úrodnější příští rok.

Pranostika na akt. den

Jestliže si zajíc dlouho pelech nehrabe, bude mírná zima.

Ověřená anketa

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

V Zalánech se konal třetí ročník akce Hurá prázdniny

Zalány u Rožmitálu ožily v sobotu 5. července třetím ročníkem akce Hurá prázdniny. Uspořádal ji zalánský osadní výbor s místními dobrovolnými hasiči a automotoklubem. Odpoledne si užily u hasičárny především děti, pro které byl připraven program plný soutěží. Jeho součástí bylo i svezení na člunu, svezení na závodní motorce, ukázky modelů aut a letadel nebo ukázky výcviku psa. Všechny děti po absolvování jednotlivých soutěžních disciplín dostaly od organizátorů balíčky s odměnami, ale také buřty, které si pak opekly na ohýnku. Po soutěži v přetahování si všichni malí účastníci akce pochutnali ještě na dortu a cukroví. Zlatým hřebem dětského programu byl přelet letadel nad hasičárnou, který díky Františku Polákovi z Jirkova zanechal ve všech účastnících nezapomenutelný zážitek.
Večer se konalo sousedské posezení. Hrál při něm Dalibor Ondrušek a protáhlo se přes půlnoc. Děti i dospělí prožili příjemně první červencovou sobotu v Zalánech i díky sponzorům a všem, kteří se na ní nezištně podíleli.
Poděkování patří Štěpánce Kresslové za zapůjčení pozemku u hasičárny, obci Nepomuk za zapůjčení stanu, městu Rožmitál pod Třemšínem za zapůjčení lavic a jeho technickým službám za pomoc, rožmitálským hasičům za zapůjčení člunu, Karlu Petrovicovi, Vladimíru Hylmarovi a Martinu Březkovi za ukázky výcviku psa, Janu Mášovi a Petru Ejemovi za ukázky modelů, Markétě Blažkové za upečení dortů pro děti a Janě Křečkové za výborné cukroví, Martinu Brettlovi za zajištění projížděk na závodním motocyklu, Františku Polákovi z Jirkova za milé překvapení a všem pořadatelům a jejich rodinám za zdárný průběh celé akce.
Finančními nebo věcnými dary podpořili třetí ročník akce Hurá prázdniny město Rožmitál p. Tř, Lenka a Roman Veselých, Truhlářství Petr Kaiser, Zdeněk Jarolímek, Jirka Blažek, SDH Zalány, AMK Zalány, Karel Leitermann, Petr Pecha, Roman Braun a Martin Špína.