Navigace

Obsah

V Zalánech se konal třetí ročník akce Hurá prázdniny

Zalány u Rožmitálu ožily v sobotu 5. července třetím ročníkem akce Hurá prázdniny. Uspořádal ji zalánský osadní výbor s místními dobrovolnými hasiči a automotoklubem. Odpoledne si užily u hasičárny především děti, pro které byl připraven program plný soutěží. Jeho součástí bylo i svezení na člunu, svezení na závodní motorce, ukázky modelů aut a letadel nebo ukázky výcviku psa. Všechny děti po absolvování jednotlivých soutěžních disciplín dostaly od organizátorů balíčky s odměnami, ale také buřty, které si pak opekly na ohýnku. Po soutěži v přetahování si všichni malí účastníci akce pochutnali ještě na dortu a cukroví. Zlatým hřebem dětského programu byl přelet letadel nad hasičárnou, který díky Františku Polákovi z Jirkova zanechal ve všech účastnících nezapomenutelný zážitek.
Večer se konalo sousedské posezení. Hrál při něm Dalibor Ondrušek a protáhlo se přes půlnoc. Děti i dospělí prožili příjemně první červencovou sobotu v Zalánech i díky sponzorům a všem, kteří se na ní nezištně podíleli.
Poděkování patří Štěpánce Kresslové za zapůjčení pozemku u hasičárny, obci Nepomuk za zapůjčení stanu, městu Rožmitál pod Třemšínem za zapůjčení lavic a jeho technickým službám za pomoc, rožmitálským hasičům za zapůjčení člunu, Karlu Petrovicovi, Vladimíru Hylmarovi a Martinu Březkovi za ukázky výcviku psa, Janu Mášovi a Petru Ejemovi za ukázky modelů, Markétě Blažkové za upečení dortů pro děti a Janě Křečkové za výborné cukroví, Martinu Brettlovi za zajištění projížděk na závodním motocyklu, Františku Polákovi z Jirkova za milé překvapení a všem pořadatelům a jejich rodinám za zdárný průběh celé akce.
Finančními nebo věcnými dary podpořili třetí ročník akce Hurá prázdniny město Rožmitál p. Tř, Lenka a Roman Veselých, Truhlářství Petr Kaiser, Zdeněk Jarolímek, Jirka Blažek, SDH Zalány, AMK Zalány, Karel Leitermann, Petr Pecha, Roman Braun a Martin Špína.